Atrakcyjność gwarantowana

0
Atrakcyjność gwarantowana

Pewnie słyszałeś, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze na drodze poznania nowej osoby, przyszłej żony, przyjaciół, znajomych i tym podobne. Pierwsze wrażenie owszem jest ważne ale liczy się nie tylko ono.

Istnieją badania, które mówią o tym, że im dłużej z kimś się porozumiewamy, tym bardziej jest dla nas cenną osobą. Dlatego mit jakoby pierwsze wrażenie było najcenniejsze zostaje obalony. Paul Eastwick z Northwestern, jak dowodzą charaktery styczniowe dwa tysiące szesnastego roku, zorganizował na Uniwersytecie w Evanston (USA), serię badań. Co jeszcze ciekawsze badania te wykazały kolejny mit jakim jest stwierdzenie, że ludzie łączą się w pary pod względem atrakcyjności fizycznej, która powinna być na tym samym poziomie.

Dowodził, że jeżeli przypadkowe atrakcyjne osoby w barze by się spotkały, więcej niż prawdopodobne byłoby to, że zaczęłyby ze sobą rozmawiać.

Również udowodnił, że pociąg szybko przemija, ale zatrzymuje przy sobie osoby to jakie mają cechy, które uważamy za istotne i sprawiają, że ktoś coraz bardziej nas interesuje.

Eastwick zorganizował badanie wśród studentów, którzy mieli ocenić atrakcyjność siebie nawzajem, gdzie wyłoniła się jedna osoba jaka najbardziej atrakcyjna. Jednak gdy badanie powtórzył pod koniec semestru, to wyniki się zmieniły. Eastwick uznał, że intuicja ludzka zawodzi, a pierwsze wrażenie pozwala określić jedynie cechy człowieka, które są podstawowe. Wraz z poznaniem drugiej osoby, rośnie jej atrakcyjność w oczach osoby, z którą się poznaje. Wszystko oczywiście przy założeniu zdrowia psychicznego obu osób, zgodności poglądów i tego co dana osoba poszukuje.

Podsumowując pierwsze wrażenie powala określić podstawowe cechy danej osoby, ale nie określa jego poglądów. Wspólne rozmowy i doświadczenia sprawiają, że atrakcyjność jednej osoby wzrasta w oczach drugiej. Oczywiście przy założeniu, że postawy i poglądy jakie prezentują odpowiadają im nawzajem. Warto więc czasem poznać dłużej, zanim się kogoś odrzuci.

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Name
Name*
Email
Email *
Website
Website