Z czym nosić kalosze?

0
Z czym nosić kalosze?

Większość ludzi słysząc o kaloszach myśli przede wszystkim o błocie i pracy w ogródku. Wkładają je także na nogi, gdy trzeba wykonać wszelakie prace gospodarcze wiążące się z brodzeniem w kałużach lub kiedy pada i po prostu trzeba wyprowadzić psa.

Mało komu przychodzi do głowy, że w dzisiejszych czasach kalosze to w dużej mierze także buty, które potrafią być całkiem eleganckie i pozwalają się włożyć na różnorakie okazje, które niekoniecznie są związane z wodą. Powiem więcej. Tego typu obuwie jest bardzo modne a niektóre fasony są uważane za eleganckie. Na rynku dostępnych jest wiele firm produkujących kalosze, a ceny za modele schodzące z taśm niektórych z nich są bardzo wysokie. Na przykład za kalosze marki Hunter zapłacić musimy przynajmniej trzysta złotych.

Wiele sławnych osób pokazuje się publicznie w obuwiu tego typu a blogerki modowe tworzą mnóstwo świetnych stylizacji z kaloszami w roli głównej.

Z czym zatem nosić kalosze aby wyglądać modnie i ekstrawagancko?

Odpowiedzi na to pytanie jest bardzo wiele. Kalosze pasują do mnóstwa stylizacji. Możemy je nosić ze wszelkiego rodzaju sukienkami i spódniczkami. Idealne będą także szorty, jeansy i legginsy.
Ale spokojnie. Pomimo tylu możliwości musimy jednak uważać, aby z tego, co miało być świetną stylizacją nie wyszedł po prostu modowy kicz.

Przede wszystkim, nie możemy stworzyć czegoś, gdzie kalosze będą sprawiały wrażenie jakby przybyły z innej bajki. Przykładowo, jeśli do lekkiej, jasnej podkoszulki wybierzemy ciemne kalosze, prawdopodobnie będą one sprawiały wrażenie topornych i zwyczajnie ‘zbyt ciężkich’.

Podobnie sytuacja ma się w przypadku ubrań sportowych. Jeżeli wybierzemy kalosze do dresu będziemy wyglądać co najmniej komicznie.

Obuwie tego typu nie jest także najlepszym wyborem, gdy zamierzamy mieć je na nogach przez długi czas. Powód? Bardzo prosty. Nasze stopy będą zmęczone, co także nie należy do miłych doznań.

Więc jaki rodzaj ubrań idealnie pasuje do kaloszy? Przede wszystkim wszelkie płaszcze typu trencz. Najlepiej jeśli wybierzemy te w spokojnych, stonowanych barwach (idealne będą wszystkie beże). Oczywistym jednak jest, że nie wszystkim z nas taka kolorystyka musi odpowiadać.

Gdy wolimy kolory żywsze, powinniśmy także poszukać kaloszy w odpowiedniej barwie. W tej kwestii kluczową rolę odgrywa poczucie estetyki indywidualne dla każdej kobiety.

Pomimo wszystko, prawdą jest także to, iż kalosze najlepiej prezentują się podczas dżdżystej aury.

Nie oznacza to jednak, że nie powinnyśmy ich zakładać w letnie, słoneczne dni. Wtedy po prostu najlepiej sprawdzą się motywy kwiatowe.

Nie ulegajmy więc stereotypom, mówiącym, że kalosze nadają się wyłącznie do skakania po kałużach i na grzyby. W dzisiejszych czasach ten typ obuwia jest bardzo pożądany i dostępny w wielu modelach i różnorakiej kolorystyce.

Nie bójmy się więc i stwórzmy swoją własną, unikalną stylizację.

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Name
Name*
Email
Email *
Website
Website