Olejowanie – sposób na piękne włosy

0
Olejowanie - sposób na piękne włosy

Każda kobieta chciałaby zawsze wyglądać pięknie. Idealna cera, nienaganna figura oraz długie, gęste, lśniące włosy to cel każdej kobiety. Czy każda z nas może pochwalić się pięknymi włosami ? Niestety ale nieodpowiednia dieta, czy też zbyt inwazyjne zabiegi stylizujące, czy też nieodpowiednie kosmetyki mają bardzo negatywny wpływ na włosy. Stają się one matowe, suche, czy też skłonne do wypadania. To z całą pewnością powoduje kompleksy u wielu kobiet. Choć drogeryjne półki aż uginają się od cudownych kosmetyków, które mają przywrócić włosom witalność, piękno, to może jednak warto spróbować naturalnych, ale równie skutecznych sposobów.

Olejowanie włosów to czynność, o której z całą pewnością słyszała każda kobieta, która choć w pewnym stopniu dba o swoje kosmyki. Aby jednak przyniosło ono zadowalające efekty należy to robić regularnie, a także przy użyciu odpowiednich olejków.

Na samym początku przygody z olejowaniem warto określić strukturę naszych włosów. Może są one wysokoporowate, a może średnio? Masz skłonności do puszenia, albo do przetłuszczania? To od tego zależy, jaki olej przyniesie najlepsze efekty, bo przecież nie wszystkie włosy są takie same.

We włosy wysokoporowate bardzo dobrze wnikają oleje o dużych cząsteczkach natomiast przy włosach niskoporowatych zdecydowanie lepiej sprawdzą się oleje o małych cząsteczkach. Oleje, które są polecane oraz takie, które słyną ze swojego dobroczynnego działania na włosy to przede wszystkim takie jak:

  • olej ze słodkich migdałów: posiada typową oleistą konsystencję, doskonale sprawdzi się on na włosach suchych, które wymagają intensywnej regeneracji. Powinny na niego uważać osoby, które mają cienkie, delikatne włosy skłonne do przetłuszczania się, w tym przypadku prawdopodobnie się on nie sprawdzi.
  • olej arganowy: jest to dosyć uniwersalny olejek, który dobrze sprawdza się na każdego rodzaju włosach. Nadaje im blask, miękkość i nawilżenie.

Wśród wartych uwagi olejków warto wymienić takie, jak olej kokosowy, olej makadamia, czy jojoba.

Czy wystarczy tylko nałożyć olej na włosy, aby uzyskać efekt?

Aby olejek mógł wykazać się dobroczynnym działaniem na włosy musi on być odpowiednio dobrany. Warto podkreślić istotny fakt, iż każdy typ włosa wymaga specjalnej pielęgnacji. Dlatego też absolutną podstawą jest określenie porowatości włosów.

Na co zwrócić uwagę podczas aplikacji olejku ?

Należy pamiętać o tym, aby koniecznie rozczesać włosy zarówno przed nałożeniem olejku, jak i po. Ponadto nie należy się zniechęcać od razu i szukać idealnego olejku, który najlepiej się sprawdzi na naszych włosach. Warto podkreślić też to, że aby olejek mógł odpowiednio zadziałać musi pozostać na włosach przez pewien czas, za minimum uznaje się 15 minut. Dobrym rozwiązaniem będzie także owinięcie włosów, na których jest olej, gdyż pod wpływem ciepła lepiej wnika on w głąb włosa, tym samym lepiej je odżywia. Nie można zapomnieć o dokładnym zmyciu oleju, aby włosy były świeże i czyste.

Olejowanie to doskonały sposób na odżywienie i regenerację włosów. Odpowiednio dobrany olej potrafi zdziałać cuda, dzięki temu włosy nie tylko są zdrowsze, ale przede wszystkim wyraźnie bardziej błyszczące, lepiej nawilżone, przyjemne w dotyku. Warto zatem znaleźć odpowiedni dla siebie olej i stosować go regularnie, co z pewnością da wspaniałe rezultaty.

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Name
Name*
Email
Email *
Website
Website